ERASMUS+ KA2 2019-21

Ολοκλήρωση της διαδικτυακής κινητικότητας με διοργανωτές τους Ισπανούς, για το έργο μας Erasmus «The Family We Call Europe»

Αυτή την εβδομάδα ολοκληρώθηκε η διαδικτυακή κινητικότητα με διοργανωτές τους Ισπανούς, για το έργο μας Erasmus «The Family We Call Europe». Οι μαθητές μας συναντήθηκαν με τους νέους τους φίλους από την Ισπανία, την Λιθουανία και την Πολωνία. Το θέμα του έργου είναι αυτό που μας κάνει μοναδικούς και αυτό που μας κάνει ίδιους… σε αυτήν την οικογένεια που ονομάζουμε Ευρώπη. Η Ισπανική κινητικότητα επικεντρώθηκε στη γλώσσα, στην ποικιλομορφία των γλωσσών στην Ευρώπη και στις πτυχές της επικοινωνίας που είναι πέρα από τη γλώσσα. Ήταν υπέροχο να βλέπεις μαθητές να αλληλεπιδρούν μεταξύ τους στα Αγγλικά, να απολαμβάνουν ο ένας τις γλώσσες του άλλου και να κάνουν νέους φίλους. Καθ’ όλη τη διάρκεια της κινητικότητας πραγματοποιήθηκαν διάφορες εργασίες βασισμένες σε γλώσσες, μύθους, αλφάβητα και την μη λεκτική επικοινωνία. Πολλά μπράβο στους μαθητές μας που πήραν μέρος, για την εξαιρετική προσπάθεια και την άψογη συνεργασία τους!Ελπίζουμε ότι θα μπορέσουμε να συναντήσουμε τους συνεργάτες μας από κοντά!

Translate »