ERASMUS+ KA2 2019-21

Διαδικτυακή κινητικότητα με διοργανωτές τους Πολωνούς

Αυτή την εβδομάδα ολοκληρώθηκε η διαδικτυακή κινητικότητα με διοργανωτές τους Πολωνούς, για το έργο μας Erasmus «The Family We Call Europe». Οι μαθητές μας συναντήθηκαν με τους νέους τους φίλους από την Ισπανία την Λιθουανία και την Πολωνία. Το θέμα του έργου είναι αυτό που μας κάνει μοναδικούς και αυτό που μας κάνει ίδιους… σε αυτήν την οικογένεια που ονομάζουμε Ευρώπη. Καθ’ όλη τη διάρκεια της κινητικότητας πραγματοποιήθηκαν διάφορες εργασίες βασισμένες στην αλληλεγγύη, την ελευθερία και τον πόλεμο. Πολλά μπράβο στους μαθητές μας που πήραν μέρος, για την εξαιρετική προσπάθεια και την άψογη συνεργασία τους!Ανυπομονούμε για το ταξίδι μας στην Λιθουανία όπου θα συναντήσουμε τους φίλους και συνεργάτες μας από κοντά!