Τελευταία συνεδρία για τη φετινή σχολική χρονιά (2021-22) μέσω του “the tipping point in education”

Στη σημερινή τελευταία συνεδρία του #thetippingointineducation οι μαθητές της Α’ ΄Λυκείου συνομίλησαν με τον κύριο Φάκα, έναν εξαιρετικά επικοινωνιακό μέντορα! Τα παιδιά ενημερώθηκαν για τα επαγγέλματα του μέλλοντος, για τις δεξιότητες που πρέπει να έχουν προκειμένου να ανταπεξέλθουν στην αγορά εργασίας και για το πως μπορούν να τις εξελίξουν και που να δώσουν βάση για να ανταπεξέλθουν. Ευχαριστούμε πολύ!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον οργανισμό Tipping Point που έδωσε στους μαθητές μας την ευκαιρία να επικοινωνήσουν με επαγγελματίες από διαφορετικά επιστημονικά πεδία και να μάθουν  καινούργια πράγματα για διάφορα επαγγέλματα!