Γκράφιτι στη μνήμη μαθητή που έφυγε από τη ζωή

Την Παρασκευή 29/05/2022, σε συγκινησιακά φορτισμένο κλίμα πραγματοποιήθηκε εκδήλωση στην οποία παρουσιάστηκε ένα πολύ όμορφο έργο ζωγραφικής graffiti με το πρόσωπο του αγαπημένου μας μαθητή Αλέξανδρου Μάλκα, ενός παιδιού με ήθος και ευγένεια ψυχής, του οποίου η απώλεια είναι πολύ δυνατή για το σχολείο μας. Το graffiti στολίζει την αίθουσα του σχολείου μας στην οποία ο μαθητής μας περνούσε αρκετές ώρες παίζοντας το αγαπημένο του άθλημα.
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον δημιουργό για το πολύ καλό αποτέλεσμα, όλους τους μαθητές της Γ΄ Λυκείου για το ενδιαφέρον και την βοήθειά τους, αλλά και τον υποδιευθυντή του σχολείου μας κ. Παπαλάμπρο Ι. για την οργάνωση και την συνεχή παρουσία του καθ’ όλη την διάρκεια της δημιουργίας του έργου.